75-evo-e1493374127146

Automatyzacja procesów produkcyjnych nie pozostała bez wpływu na metody pakowania produktów. Obecnie w każdym zakładzie produkcyjnym wykorzystywane są nowoczesne automaty pakujące, które cechują się wyjątkową funkcjonalnością oraz wydajnością. Umożliwiają one m.in. próżniowe pakowanie produktów o różnym stanie skupienia. Dowiedz się więcej na temat zalet i zastosowania maszyn pakujących poziomych.

Maszyny pakujące poziome – co warto o niech wiedzieć?

Automatyzacja produkcji za pomocą maszyn pakujących poziomych to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w niewielkiej, rodzinnej firmie, jak i dużym przedsiębiorstwie. Maszyny te cechują się przede wszystkim wysoką wydajnością oraz możliwością zastosowania w wielu branżach. Korzystanie z maszyn pakujących poziomych wpływa na efektywność pracy oraz pozwala skrócić czas niezbędny w celu przygotowania towaru do dystrybucji.

Czym charakteryzują się maszyny pakujące poziome typu Flow-pack?

Maszyny pakujące poziome typu Flow-pack to doskonałe rozwiązanie dla wielu branż. Dzięki wyjątkowej szybkości pracy, możliwości pakowania produktów w stanie ciekłym i stałym, a także dodatkowej funkcji pakowania próżniowego doskonale sprawdzają się m.in. w branży spożywczej. Dzięki nim można szybko i sprawnie przygotować duże partie towaru np. słodyczy, mięs, wędlin i ryb oraz innych produktów o długim okresie przydatności do spożycia. Ten typ maszyn pakujących umożliwia wybór sposobu zgrzewania folii, który będzie optymalnie dopasowany do rodzaju opakowywanych produktów. Ze względu na funkcjonalność maszyn pakujących poziomych znajdują one zastosowanie także w innych branżach, służąc w celu pakowania produktów o niestandardowych wymiarach lub dużych gabarytach np. w przemyśle. Bardzo ważną z punktu widzenia producenta funkcją jest łatwość zmiany formatu opakowania, dzięki czemu jedną maszynę można wykorzystać do pakowania różnego typu produktów, które znajdują się w ofercie przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto zainwestować w poziomą maszynę pakującą?

Czas w procesie produkcji odgrywa kluczową rolę. Automat do pakowania to jeden z najlepszych sposobów na usprawnienie procesu produkcji, co przekłada się na dochody firmy i jej pozycję rynkową, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.