charakterystyka-wag-wieloglowicowych

Automatyzacja produkcji wiąże się z zastosowaniem nowoczesnych, wydajnych i niezawodnych maszyn oraz urządzeń, które pozwalają na optymalizację procesów produkcyjnych. Jednym z elementów linii pakujących są wagi wielogłowicowe, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym. Wyjaśniamy, czym się charakteryzują i jakie są ich najważniejsze zalety.

W jakim celu stosowane są wagi wielogłowicowe?

Wagi wielogłowicowe (naważarki wielogłowicowe) są jednym z elementów linii produkcyjnych. Znajdują zastosowanie na etapie porcjowania produktów, które następnie przekazywane są do pakowania. Wagi wielogłowicowe współpracują z maszynami pakującymi, odważając porcje produktów, które mają zostać zapakowane w różnego rodzaju opakowania np. foliowe torebki lub kartonowe pudełka.

Wagi wielogłowicowe – charakterystyka

Wagi wielogłowicowe to nowoczesne maszyny, dzięki którym możliwe jest precyzyjne określenie masy przeznaczonych do pakowania produktów. Cechują się one wysoką funkcjonalnością ze względu na możliwość samodzielnej pracy oraz możliwość współpracy z innymi maszynami, które tworzą linię pakującą. Wykonane są z trwałych i odpornych na intensywne użytkowanie materiałów oraz wyróżniają się niezawodnością i precyzją działania.

Jakie zastosowanie znajdują wagi wielogłowicowe?

 Wagi wielogłowicowe to maszyny, które doskonale sprawdzają się m.in. w przypadku odważania produktów spożywczych. Często stosowane są w celu określenia gramatury m.in.:

  • przekąsek (np. chipsy, orzeszki, chrupki),
  • kasz,
  • makaronów,
  • ryżu,
  • produktów mrożonych (np. owoców i warzyw),
  • ciastek,
  • cukierków,
  • żelków,
  • innych produktów spożywczych.

Wagi wielogłowicowe stosowane są też w celu określania masy produktów z branży agro np. nasion i nawozów sztucznych oraz materiałów opałowych m.in. węgla, pelletu, ekogroszku. Coraz częściej wagi wielogłowicowe stosowane są w procesie pakowania różnych elementów montażowych, które wykonane są m.in. z metalu oraz tworzyw sztucznych.

Zalety korzystania z wag wielogłowicowych

Wagi wielogłowicowe to urządzenia, które znacząco wpływają na zwiększenie jakości produkcji oraz pozwalają na poprawę wydajności pracy przedsiębiorstwa. Dzięki precyzji działania do minimum redukują ewentualne straty i pozwalają uniknąć błędów, które mogą odbić się na pozycji firmy.