nowoczesna paletyzacja

Nastawione na rozwój przedsiębiorstwa korzystają z nowoczesnych rozwiązań, wśród których wyróżniamy m.in. systemy paletyzacji. Znajdują one zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, usprawniając proces przygotowywania produktów do magazynowania i dystrybucji. Nowoczesne roboty przemysłowe pozwalają odciążyć pracowników oraz uniknąć błędów, które mogą przyczynić do uszkodzenia produktów. Poznaj najważniejsze cechy systemów paletyzacji.

Jakie zastosowanie znajdują roboty przemysłowe?

Proces paletyzacji jest jednym z etapów produkcji wielu towarów. Układanie w odpowiedni sposób produktów na palecie w celu przygotowania ich do magazynowania i dystrybucji, znajduje zastosowanie m.in. w branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, meblarskiej oraz motoryzacyjnej. Decyzja o zautomatyzowaniu paletyzacji pozwala na usprawnienie przebiegu całego procesu oraz odciążenie pracowników, dla których ciężka praca fizyczna i wykonywanie powtarzalnych czynności podczas dźwigania opakowań, są zbyt dużym obciążeniem. Systemy paletyzacji pozwalają na zlecenie zatrudnionym pracownikom innych zadań oraz przyśpieszenie ostatniego etapu procesu pakowania, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej precyzji układania towarów na palecie.

Jakie są główne cechy robotów przemysłowych?

Nowoczesne roboty przemysłowe, które służą do paletyzacji, to nie tylko wyjątkowo korzystne pod względem ekonomicznym rozwiązanie. Roboty pracują zgodnie z tym, w jaki sposób zostały zaprogramowane, więc nie popełniają błędów. Nie są także narażone na urazy i kontuzje, które wiążą się z wykonywaniem powtarzalnych czynności. Systemy paletyzacji nie wpływają na obniżenie produkcji i pojawienie się przestojów, jak ma to miejsce w przypadku braku odpowiedniej liczby pracowników, którzy w wyniku przeciążenia, często korzystają ze zwolnień lekarskich.

Do podstawowych cech systemów paletyzacji, zaliczamy m.in.:

– niezawodność i precyzję działania,

– efektywną pracę,

– możliwość dostosowania parametrów pracy do wymogów konkretnej partii towarów,

– wyjątkową funkcjonalność,

– proste sterowanie,

– dbanie o bezpieczeństwo przeznaczonych do paletyzacji produktów,

– wysoką wydajność,

– niską awaryjność.

Oferujemy Państwu nowoczesne systemy paletyzacji, które sprostają wymogom każdej produkcji, wpływając na poprawę jej efektywności oraz renomę i pozycję rynkową przedsiębiorstwa.