Linia pakująca

Konstrukcja maszyn pakujących dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb Klienta, należy również wziąć pod uwagę konkretny produkt, który będzie pakowany. Jest jednak kilka elementów, w które standardowo wyposażone są takie maszyny, ale można także zastosować elementy wyposażenia dodatkowego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ważne jest, by linia produkcyjna zapewniała optymalizację czasu pracy, a także pakowała produkty szczelnie i dokładnie, szczególnie jeśli chodzi o drobne elementy.

Elementy podstawowe

Pierwszym z elementów składowych linii pakujących jest magazyn zasypowy. To właśnie w tym miejscu rozpoczyna się praca maszyny. Tutaj następuje moment zasypania magazynu. Kolejnym elementem, który bierze udział w całym procesie, są misy wibracyjne, które z kolei wyposażone są w czujniki zasypu, których zadaniem jest kontrola poziomu zapełnienia. Następnie mamy do czynienia z tak zwanymi minitransporterami liniowymi, które jak sama nazwa wskazuje, transportują zasypane do magazynu elementy. Na końcu transportera liniowego znajduje się kurtyna świetlna, która zlicza elementy.

Elementy dodatkowe

W zależności od potrzeb Klienta i poziomu zaawansowania prac, maszyny pakujące mogą być wyposażone w dodatkowe elementy. Są to na przykład transportery indeksowe, które mogą odbierać pojedyncze produktu w torbach, a następnie grupować i formować je w zadany wcześniej pakiet. Maszyny często wyposażone są również w wagi kontrolne, które dodatkowo optymalizują pracę, w przypadku niektórych produktów. Oprócz tego można zastosować także automatyczny kontroler pracy wibratora z czujnikiem wibracji czy inne systemy, które służą do konfekcjonowania.

Linie produkcyjne wyposażone są w kilka składowych elementów, które zapewniają jej właściwe funkcjonowanie i optymalizują pracę. Ze względu na różne potrzeby klientów, rozróżniamy również maszyny pionowe i poziome. Ważny jest też dobór odpowiednich elementów wyposażenia dodatkowego, ponieważ często wpływa on na jakość czy właściwe gabaryty pakowanych produktów. W naszej firmie robimy wszystko, by pomagać rozwijać i automatyzować biznes naszych Klientów.