węgiel w worku

Węgiel jest jednym z podstawowych materiałów opałowych. Obecnie coraz rzadziej można kupić go wprost z hałdy przy kopalni lub na składzie materiałów opałowych i budowlanych. Ma to związek z koniecznością wyeliminowania oszustw związanych z przestawianiem wag oraz zabezpieczeniem węgla np. przed nadmiernym zawilgoceniem. Pakowaniem węgla zajmują się najczęściej jego dystrybutorzy i sprzedawcy. Wyjaśniamy, w jaki sposób pakować węgiel.

Dlaczego pakuje się węgiel?

Węgiel, który składowany jest na hałdach np. przy kopalniach, musi zostać w odpowiedni sposób przetransportowany do punktów jego dystrybucji. Obejmują one zarówno tradycyjne składy materiałów budowlanych, w których ofercie zwykle znajduje się węgiel, jak i markety budowlane oraz inne sklepy. Pakowanie węgla ma na celu wprowadzanie do dystrybucji materiału opałowego, który dostępny jest w workach ujednoliconych pod względem wagi, wyeliminowanie oszustw, których dopuszczali się jego sprzedawcy, a także ochronę materiału opałowego przed zawilgoceniem i zanieczyszczeniami. Węgiel pakuje się także w celu ułatwienia jego transportu i składowania przez dystrybutorów, sprzedawców oraz kupujących go w celach opałowych klientów.

W jaki sposób powinien być pakowany węgiel?

Węgiel podobnie jak i inne materiały opałowe np. ekogroszek i pellet pakuje się do worków. Najczęściej wykorzystuje się do tego specjalne maszyny pakujące. Pozwalają one na pełną automatyzację procesu pakowania, dokładne odmierzenie ilości opakowywanego materiału opałowego, a także skrócenie procesu produkcji, co ma ogromny wpływ na komfort pracy pracowników i funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Do pakowania węgla służą pionowe maszyny pakujące, które wykorzystywane są także w innych branżach m.in. branży spożywczej oraz branży agro. Wyróżnia je solidna i wytrzymała konstrukcja oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb pod względem konkretnych parametrów. Oferujemy nowoczesne maszyny pakujące, które doskonale sprawdzają się w przypadku pakowania węgla do worków o różnej pojemności. Zapewniamy fachowe wsparcie na etapie wyboru niezbędnych elementów linii pakującej oraz gwarantujemy wysoką jakość sprzedawanych maszyn i urządzeń, które stanowią niezbędne elementy nowoczesnych linii produkcyjnych. Aby zapakowany w worki węgiel mógł zostać prawidłowo przygotowany do magazynowania oraz transportu, musi zostać ułożony na paletach i odpowiednio zabezpieczony. W celu ograniczenia nakładów pracy ludzkiej podczas dystrybucji węgla coraz częściej stosowane są też nowoczesne systemy paletyzacji oraz specjalne owijarki.