kilka-slow-o-robotyzacji-paletyzacji

Nowoczesne zakłady produkcyjne coraz chętniej inwestują w rozwój, decydując się na automatyzację linii produkcyjnych oraz „zatrudnienie” robotów przemysłowych. Znajdują one zastosowanie nie tylko na końcowym etapie produkcji, czyli podczas pakowania towarów na palety. Dowiedz się więcej na temat robotyzacji paletyzacji oraz jej wpływu na komfort pracy pracowników i działanie przedsiębiorstwa.

Na czym polega robotyzacja paletyzacji?

Paletyzacja różnych towarów (często o znacznych gabarytach lub dużej masie) polega na odpowiednim ułożeniu ich na paletach, które następnie są zabezpieczane folią i przekazywane do magazynowania lub dystrybucji. Proces ten, choć nie jest skomplikowany, to wiąże się ze sporym ryzykiem. Dotyczy ono zarówno nadmiernie obciążonych, wykonujących monotonne, powtarzalne czynności pracowników, jak i paletyzowanych towarów, które wskutek błędu ludzkiego mogą ulec uszkodzeniu. Robotyzacja paletyzacji polega na automatyzacji całego procesu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn.

Jak pracują roboty do paletyzacji?

Roboty chwytają oraz przenoszą produkty z linii produkcyjnej i w odpowiedni sposób układają je na paletach, które mogą zostać następnie zabezpieczone folią za pomocą nowoczesnych owijarek.

Jakie są zalety robotyzacji paletyzacji?

Robotyzacja paletyzacji pozwala na usprawnienie całego procesu, dopasowanie go do wymogów przedsiębiorstwa oraz poprawę wydajności linii technologicznej, której częścią są roboty do paletyzacji. Dzięki robotyzacji paletyzacji możliwa jest także elastyczna adaptacja procesów paletyzacji do bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia jest również wzrost jakości pracy stanowiska do paletyzacji, skrócenie czasu przygotowywania towarów do magazynowania lub dystrybucji oraz możliwość odciążenia pracowników, którzy mogą wykonywać inne zadania. Dzięki robotyzacji paletyzacji proces może odbywać się także w trudnych i uciążliwych dla pracowników warunkach środowiskowych, co wpływa na komfort pracy oraz pozwala uniknąć wpływających na renomę przedsiębiorstwa przestojów. Zajmujemy się sprzedażą wysokiej jakości systemów paletyzacji, które sprawdzą się w różnych przedsiębiorstwach. Zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia. W naszej ofercie znajdują się także inne maszyny, które są niezbędnym elementem nowoczesnych linii technologicznych.