kryteria-wyboru-owijarki-do-palet

Zakup owijarki do palet wiąże się z wieloma korzyściami. Nowoczesne maszyny wykonują pracę znacznie szybciej niż ludzie, zużywają mniej folii oraz nie popełniają błędów, które mogą skutkować uszkodzeniem ułożonych na palecie towarów. Wybór odpowiedniej owijarki ma więc bardzo duże znaczenie. Wyjaśniamy, jakie kryteria wziąć pod uwagę, wybierając owijarkę do palet.

W jakim celu stosuje się owijarki do palet?

 Owijarki do palet pozwalają na szybkie, dokładne i ekonomiczne owinięcie folią złożonych na palecie towarów. Dzięki nim proces pakowania nie wymaga zaangażowania pracowników, co jest jedną z kluczowych zalet zakupu nowoczesnej maszyny. Owijarki pozwalają na skrócenie czasu, który niezbędny jest w celu przygotowania paletyzowanych towarów do magazynowania i dystrybucji, co ma wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa i zwiększenie wydajności produkcji.

Jakimi kryteriami trzeba kierować się podczas zakupu owijarki?

 Po pierwsze: wysoka jakość

 Jakość poszczególnych elementów linii technologicznej jest niezwykle ważna. To ona decyduje m.in. o czasie użytkowania maszyny. Wysokiej jakości owijarki to maszyny, które cechuje nie tylko wysoka funkcjonalność, ale także bezawaryjne działanie. Dzięki temu proces pakowania może przebiegać bez zakłóceń i zgodnie z oczekiwaniami producenta.

Po drugie: odpowiedni rodzaj maszyny

 Równie ważnym kryterium wyboru owijarki do palet jest rodzaj maszyny. Na rynku dostępne są zarówno w pełni automatyczne, jak i półautomatyczne owijarki o różnej budowie i mechanizmie działania. Wybór owijarki warto skonsultować z doradcą. Naszym klientom oferujemy nie tylko najwyższej jakości maszyny, które są niezbędnym elementem linii technologicznej, ale także zapewniamy profesjonalne doradztwo, dzięki któremu owijarka zostanie optymalnie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Na zamówienie klienta możemy także zbudować owijarkę dopasowaną do specyfiki pakowanych towarów.

Po trzecie: wielkość palet, które mają być owijane

Wybór owijarki uwzględnia także wzięcie pod uwagę wymagań, jakie ma spełniać maszyna. To przede wszystkim waga oraz wymiary palety, które muszą być zgodne z parametrami konkretnej owijarki.

Po czwarte: sposób pracy owijarki

Kolejnym kryterium wyboru jest sposób pracy owijarki do palet. Musimy wziąć pod uwagę to, czy maszyna ma pracować jako jeden z elementów linii technologicznej. Jeżeli nie jest to konieczne, możemy zdecydować się na wybór owijarki wolnostojącej.