jaką maszynę pakującą

Dobrze dobrana maszyna pakująca jest niezbędnym wyposażeniem każdego przedsiębiorstwa. Dzięki nowoczesnym technologiom i odpowiednio dobranej linii produkcyjnej możliwe jest osiągnięcie zakładanych efektów sprzedaży oraz systematyczne rozwijanie firmy. Wybór maszyny pakującej jest dość trudny i musi uwzględniać kilka podstawowych kryteriów, dzięki którym możliwy jest wybór urządzenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Jakie są kryteria podstawowe kryteria wyboru maszyny pakującej?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje maszyn pakujących, czyli maszyny pakujące poziome oraz maszyny pakujące pionowe. Znajdują one zastosowanie w przypadku pakowania różnych rodzajów produktów. Z tego względu podstawowym kryterium wyboru maszyny pakującej jest rodzaj produktów, które mają zostać opakowane. Maszyny pakujące poziome znajdują zastosowanie w przypadku pakowania produktów o stałej i płynnej konsystencji. Z kolei maszyny pakujące pionowe przystosowane są do pakowania produktów sypkich.

Drugim, ważnym kryterium wyboru jest rodzaj opakowania, które musi być dopasowane do rodzaju produkowanego asortymentu. Tutaj mamy do dyspozycji kilka opcji m.in. opakowania typu pillow bag. Rodzaj produkowanego asortymentu oraz rodzaj opakowania to pierwszy krok podczas wyboru maszyny pakującej. Następnie należy wziąć pod uwagę wielkość produkcji, która jest bezpośrednio powiązana z wydajnością maszyny pakującej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem maszyny pakującej?

To, co i w co zapakujemy to podstawowe, ale nie jedyne, kryteria wyboru maszyny pakującej. Równie ważne są jej wielkość, specyfikacja, dodatkowe funkcje, dopasowanie do linii produkcyjnej lub możliwość samodzielnego działania, a także jakość. Kupując wyposażenie hali produkcyjnej, trzeba zwrócić uwagę na obowiązujące systemy certyfikacji oraz to, jakie wymogi obowiązują podczas pakowania produktów z danej branży. W naszej ofercie znajdują się najwyższej jakości, wydajne i trwałe maszyny pakujące, które idealnie wpisują się w potrzeby różnych przedsiębiorców. Służymy radą i doświadczeniem, pomagając Państwu wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.