poziomie maszyny do pakowania

Poziome maszyny pakujące służą do pakowania produktów w opakowania jednostkowe. Automatyczna pozioma maszyna pakująca typu flowpack naszego włoskiego partnera firmy GSP, jest wysokowydajną maszyną poziomą przeznaczona do pracy z produktami  z  wielu branż przemysłu, w tym: branży spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej i innych pakującą produkty w w opakowania jednostkowe typu pillow bag (poduszka). Maszyny flowpack pozwalają szybciej i estetyczniej zapakować różnego rodzaju produkty usprawniając proces pakowania i lepsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Oferowane przez nas maszyny sprawdzają się zarówno w małych firmach rodzinnych jak również w dużych zakładach, gdzie wymagana jest odpowiedni wysoka wydajność. Model maszyny zawsze dobieramy stosownie do oczekiwanej wydajności oraz do rodzaju i wielkości produktów. Zakup poziomej maszyny pakującej pozwoli na poprawienie pozycji danej firmy w swojej branży.

 Jak są zbudowane i w jaki sposób działają poziome maszyny pakujące GSP? O tym w poniższym wpisie.

Produkt podawany na poziomą maszynę pakującą może być podany na maszynę ręcznie, przez operatorów, gdy maszyna nie jest połączona z innymi urządzeniami lub automatycznie, gdy maszyna stoi w ciągu technologicznym. Produkt podawany jest na podajnik doprowadzający następnie produkt jest pakowany w folię pobieraną z rolki i odprowadzany na podajniku wyjściowym.

Jak dzielimy poziomie maszyny do pakowania?

Poziome maszyny do pakowania różną się budową i zastosowaniem. W ofercie firmy Madej Pak dostępne są specjalne maszyny do pakowania produktów z dłuższym okresem przydatności do spożycia jak GSP 65 EVO BB, maszyny do pakowania produktów o różnych gabarytach  Dużą zaletą maszyn poziomych jest ich elastyczność. Mogą pakować w opakowania jednostkowe oraz w opakowania typu multipak Konstrukcja maszyn poziomych jest zazwyczaj mniej skomplikowana niż pionowych. Są one łatwe w obsłudze, bezpieczne i nie wymagają częstego serwisowania.

Gdzie stosuje się pakowarki poziome?

Poziome maszyny pakujące wykorzystywane są zarówno w niewielkich zakładach, jak i w dużych firmach produkcyjnych. Z powodzeniem mogą być stosowane w branży spożywczej, chemicznej i w wielu innych obszarach produkcji. Doskonale sprawdzają się w pakowaniu produktów spożywczych takich jak mięso, kiełbasa, ryby np. w atmosferze obojętnej czy wszelkiego rodzaju słodyczy w tym czekolady, ciastek, batonów, i wielu innych jak i artykułów gospodarczych takich jak kostki toaletowe, tabletki do zmywarek, włóknina, papier śniadaniowy, jedzenie dla zwierząt, pułapki na owady i wielu innych gałęziach przemysłu. Maszyny pakujące oferowane przez firmę Madej Pak spełniają najwyższe standardy jakości oraz międzynarodowe wymogi GFSI .