pakowanie

Nowoczesne maszyny pakujące pozwalają na pełną automatyzację procesu produkcyjnego, co wiąże się z oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Dostosowane są one do potrzeb różnych producentów, dzięki czemu cechują się wyjątkową funkcjonalnością. Wyróżnia się wiele różnych maszyn pakujących, które wykorzystywane są w niemal każdym zakładzie produkcyjnym. Wyjaśniamy, jakie produkty można dzięki nim opakować.

Co to jest maszyna pakująca?

Maszyny do pakowania to jeden z wyjątkowo ważnych elementów procesu produkcyjnego. Dzięki nim towar jest rozdzielany do odpowiednio dopasowanych opakowań, co jest niezbędne w celu rozpoczęcia procesu jego dystrybucji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maszyn do pakowania, które pozwalają na opakowanie różnego rodzaju produktów.

Jakie wyróżniamy rodzaje maszyn pakujących?

Do często wykorzystywanych w zakładach produkcyjnych maszyn pakujących, zaliczamy:

– maszyny pionowe,

– maszyny poziome,

– kartoniarki

– i owijarki.

Każda z maszyn pakujących cechuje się innym zastosowaniem, dlatego podczas wyboru idealnie dopasowanego do potrzeb firmy rozwiązania, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj opakowywanych produktów.

Jakie zastosowanie mają maszyny poziome typu Flow-pack?

Poziome maszyny do pakowanie znajdują zastosowanie m.in. w branży spożywczej. Dzięki nim możliwe jest pakowanie np. mięsa i wędlin oraz ryb w atmosferze obojętnej, a także słodyczy w opakowania typu pillow bag. Cechują się możliwością dopasowania do rodzaju i wydajności produkcji.

Jakie zastosowanie znajdują maszyny pionowe?

Pionowe maszyny pakujące przeznaczone są do pakowania produktów z branży spożywczej, agrarnej oraz chemicznej. Są powszechnie wykorzystywane w celu pakowania produktów spożywczych sypkich np. mrożonek. Funkcjonalność oraz wyjątkowa wytrzymałość maszyn pakujących pionowych pozwalają na ich zastosowanie także podczas pakowania m.in. nasion, nawozów, węgla, pelletu itp.

Jakie zastosowanie mają kartoniarki?

Kartoniarki umożliwiają pakowanie towarów do kartonowych pudełek o różnej wielkości. Znajdują one zastosowanie m.in. w branży spożywczej oraz kosmetycznej.

Jakie zastosowanie mają owijarki?

Owijarki służą zabezpieczeniu towarów na paletach. Dzięki nim możliwa jest skuteczna ochrona towarów przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych np. opadów. Owijarki stosowane są w każdym zakładzie produkcyjnym, który korzysta z systemów paletyzacji.

W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę maszyn pakujących – zachęcamy do sprawdzenia!